59
Serwis znalezionych hasełOdnośniki
- Smutek to uczucie, jak gdyby się tonęło, jak gdyby grzebano cię w ziemi.
- rozejrnw SztumdorfieW tej sytuacji Szwedzi musieli się ugiąć...
- Wróciłem do pokoju, zmyłem naczynia po śniadaniu, posłałem łóżko, a potem usiadłem przy stole, wypisałem czek na pięćdziesiąt funtów, napisałem...
- - Tylko jeden, dzięki Światłości - powiedziała Amys...
- Córka barona popatrzyła na nią pytającym wzrokiem i usiadła na krześle przy stole, gdyż nie miała siły utrzymać się na nogach...
- â Piękna i Bestia â skomentowałem, ale mój głos był słaby...
- część (podkategoria) procesu socjalizacji...
- — Z dala od Koziej Twierdzy? — powtórzyłem w zdumieniu...
- W Meksyku za mackami żaru pełzały dziwaczne zwierzęta, wsysające ciepło...
- Uzmysłowiła sobie, że ściska ją w pasie jakby żelazna obręcz...
- - To doświadczony lotnik - wtrącił Beria...
Smutek to uczucie, jak gdyby się tonęło, jak gdyby grzebano cię w ziemi.
PRZEANALIZUJ SWOJĄ STRATEGIĘ CENOWĄ
Może się okazać, że po tych obliczeniach będziesz zmuszony zrewidować swoją politykę cenową. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jakie są twoje koszty, nie możesz żądać więcej, niż odbiorcy będą w stanie znieść, zadbaj jednak o to, by cena przyniosła ci odpowiedni zwrot poniesionych nakładów. Zastanów się nad wszelkimi zasadami udzielania rabatów, jakimi masz zamiar się kierować (na przykład przy zakupach hurtowych lub też za natychmiastowe płatności). Czy twoja charakterystyka relacji ceny/jakości będzie spójna z twoją specjalną niszą w rynku?
60. SPRECYZUJ SWOJE POTRZEBY LOKALOWE
Określ kryteria, które pozwolą ci ocenić lokalizację i przeznaczenie zabudowań potrzebnych w twoim przedsięwzięciu. Do jakich celów masz zamiar wykorzystywać te zabudowania? Co przyniesie korzyści: zlokalizowanie zakładu produkcyjnego bliżej dostawców czy bliżej klientów? Czy twój sklep powinien znajdować się pośród innych podobnych sklepów (na przykład z antykami) czy raczej w pewnej odległości od konkurentów? Czy twoja firma powinna być łatwo dostępna dla osób składających wizytę osobiście, czy też cała twoja sprzedaż odbywa się przez telefon, korespondencyjnie lub poprzez wizyty u klientów?
Gdzie będzie się mieściła siedziba firmy? Czy możesz uzyskać stosowne zezwolenia na budowę? Czy przewidywane koszty odpowiadają dotychczasowym założeniom twojego biznesplanu? Czy w pełni uwzględniłeś prawdopodobne zmiany czynszu, a także wielkości firmy? Jakie udogodnienia i usługi będą ci potrzebne (elektryczność, gaz, woda, kanalizacja itp.) Jakie pojazdy będą musiały wjeżdżać na teren twojej firmy, aby zaparkować bądź rozładować wyposażenie lub materiały? Ilu ludzi zamierzasz zatrudnić, gdzie będą pracowali, jakie warunki będą dla nich odpowiednie, żeby ich przyciągnąć i zatrzymać? Czy lokale będą dzierżawione, wzięte w leasing, czy nabyte na własność? Wiąże się z tym przeważnie wiele spraw natury technicznej, byłoby więc rozsądnie zasięgnąć porady. Zagadnienia, o jakich tu mowa, sformułuj na piśmie.
61. OPRACUJ PROGNOZĘ WIELKOŚCI SPRZEDAŻY L OKREŚL SWOJE ZAMIERZENIA HANDLOWE
Musisz teraz zebrać swoje wcześniejsze, przybliżone oceny i zastanowić się, jakie wielkości wykorzystasz do szczegółowych obliczeń prowadzonych z miesiąca na miesiąc w pierwszym roku działalności, a w ciągu następnych dwóch lat - z kwartału na kwartał. Sformułowanie takich szczegółowych prognoz może się wydawać niemożliwe, lecz bez nich nie ma biznesplanu. Jest mało prawdopodobne, żeby twoje przewidywania miały się ziścić co do joty, na nich jednak opiera się proces planowania, a później kontrola sprawności działania twojej firmy. Po stworzeniu prognozy wielkości sprzedaży - najlepszej, na jaką było cię stać - uzyskane dane liczbowe stają się twoimi celami handlowymi. Do zarejestrowania swoich wyników wykorzystaj tabelę opartą na Zestawieniu 11.
62. OPRACUJ PROGNOZĘ WPŁYWÓW ZE SPRZEDAŻY
Polega to po prostu na zestawieniu własnej prognozy sprzedaży z polityką cenową w okresie trzyletnim. Są dwa sposoby podejścia do inflacji. Pierwszy polega na tworzeniu planu przy uwzględnieniu obecnych cen, z całkowitym pominięciem poziomu inflacji. Kiedy w kolejnym roku będziesz aktualizował i realizował ten plan, możesz posłużyć się kosztami i cenami ustalonymi na rok następny. Alternatywnie możesz ocenić, jakiego wzrostu kosztów oczekujesz i - dostosowując się do tego - w jakim zakresie zamierzasz skorygować ceny w drugim i trzecim roku swojej działalności. Opracowując prognozę przychodów ze sprzedaży, musisz wziąć pod uwagę, w jakim czasie klienci dokonają zapłaty. Całkowita wielkość sprzedaży w danym okresie jest wskaźnikiem służącym do obliczenia dochodu wytworzonego oraz relacji zysków i strat. Jednakże dochód (tj. gotówka napływająca do firmy) jest uzależniony od tego, jak szybko konsumenci będą dokonywali płatności. Zadbaj o wyszczególnienie, kiedy - według twoich oczekiwań - gotówka faktycznie wpłynie na konto bankowe. Wskazówką do zapisania twoich oszacowań będzie Zestawienie 12.
63. USTAL SWOJĄ STRATEGIĘ REKLAMOWĄ