Oto one: Dotyczy mnie Nie dotyczy mnie Sporządź tę listę z rozważnym namysłem...
Serwis znalezionych hasełOdnośniki
- Smutek to uczucie, jak gdyby się tonęło, jak gdyby grzebano cię w ziemi.
- nikat, musisz byæ zalogowany do serwera, a wiêc musisz podaæ w wierszu poleceñ nazwê serwera, szczegó³y dotycz¹ce swojego konta, docelowego u¿ytkownika...
- pytania dotyczące Polski: Kto od 20 lat po 1989 roku dorobił sięgigantycznych pieniędzy? Kto zniszczył ludzi chcących się uczciwie dorobić(jak Pan...
- Jak stosować zawarty układA naprzód, co się dotyczy tego wszystkiego, co wyżej wspomnianą umowę ma wprowadzić w zastosowanie; umowę zawierającą, jak...
- Przykład ten pokazuje, że logika Arystotelesa dotyczy stosunku między pojęciami, w tym przypadku pojęciami „żywej istoty” i „śmiertelności”...
- 600Programowanie w Access 2000Ogólne informacje dotycz¹ce poszczególnych sekcji raportu znajduj¹ siê we i wbudowanej pomocy w aplikacji Microsoft...
- uczeniu się tekstu ze świadomością, iż dotyczy on prania, badani umożliwiali sobieskorzystanie z tej informacji przy odtwarzaniu...
- Dane dotyczce oglnej oceny rozwoju psychofizycznego badanych w dziecistwie zamieszczono w tabeli 4...
- Wymogi formalne dotyczce kandydowania s niekiedy zmieniane po to, by umoliwi wybr konkretnej osoby...
- - co najwyżej rejestrowano zmienne społeczno-ekonomiczne oraz dane dotyczące wykształcenia rodziców...
- jakby ta katastrofa dotyczya jego samego osobicie...
Smutek to uczucie, jak gdyby się tonęło, jak gdyby grzebano cię w ziemi.
Po jej zakończeniu przypatrz się wszystkim przyczynom prowadzącym do klęski jakie wymieniłeś pod nagłówkiem Dotyczy mnie - i podziel tę część listy na dwie mniejsze:
Mogę temu zaradzić Nie mogę temu zaradzić
Ale zanim jakąkolwiek przyczynę życiowych porażek umieścisz pod nagłówkiem Nie mogę tern u zaradzić, rzuć sobie wyzwanie: „Dosyć tego, coś muszę z tym zrobić”, a twoja uprzednia rezygnacja może się zmienić pod wpływem takiego postanowienia. Podobnie jak u wielu ludzi, kiedy o SAMYM SOBIE przyjdzie ci stwierdzić, że jesteś wobec jakiejś sprawy bezradny, możesz odczuć jakby dźgnięcie ostrogą w samo serce. I nagle walniesz pięścią w stół i wykrzykniesz: „A kto mówi, że nie mogę temu zaradzić?” Jak stwierdza doktor Hill, bardzo niewiele jest trudności niepokonalnych. Zycie obfituje w drogi wiodące do sukcesu z ominięciem przeciwności, wyniesieniem się ponad nie lub przełamaniem ich.
Na str. 115 rozpoczyna się lista Dwudziestu Ośmiu Bardzo Osobistych Pytań. Na niektóre wystarczy odpowiedzieć Tak lub Nie. Punkt 28 wymaga poważniejszej pracy - ale każda minuta, jaką na tę pracę przeznaczysz, może ci przynieść tysiące dolarów zysku (pytanie to celowo sformułowano tak szeroko; na przykład zmusza cię ono, byś wyodrębnił podstawowe zasady sukcesu, a dzięki temu musisz je w całości przytoczyć, aby się upewnić, że je znasz).
Odpowiedz na każde z tych dwudziestu ośmiu pytań. Wpisuj te krótkie odpowiedzi na marginesy książki. Jeśli odpowiedź jest zbyt długa, wypisz ją na osobnej kartce i wklej do książki we właściwym miejscu.
Upewnij się, że cały rozdział przeczytałeś równie wnikliwie jak zawarte w nim listy i kwestionariusze. W trakcie pracy nad tym rozdziałem książki MYŚL I BOGAĆ SIĘ dokładnie przeanalizowałeś jego najważniejsze punkty, nie ma więc powodu, byś je osobno wypisywał.
Przeczytaj natomiast Wnioski pod rozwagę wypisane przez doktora Hilla na str. 124 i upewnij się, że doceniasz ich znaczenie.
Przyswój sobie w sposób trwały tę oto myśl: Pieniądze nie mogą się poruszać, myśleć ani mówić. Ale mogą „usłyszeć”, kiedy człowiek owładnięty żądzą przyzywa je do siebie.
180
A teraz sięgnij po książkę i...
Przeczytaj Siódmy krok do bogactwa: Umiejętność decydowania, str. 125.
Ponieważ dotarliśmy już do połowy listy Trzynastu Kroków do Bogactwa, poznałeś dobrze sposób odnajdywania kluczowych punktów każdego rozdziału książki MYŚL I BOGAĆ SIĘ i utrwaliłeś sobie w myślach tę procedurę. Będę więc już teraz tylko ci przypominał, byś przeanalizował kolejny rozdział i udzielał krótkich porad, jak tę analizę poszerzać i pogłębiać. Istotą tego krótkiego rozdziału jest historia Deklaracji Niepodległości. Uważnie przeczytaj tę historię. Jest znacznie bardziej pouczająca i wzbogacająca pod względem psychologicznym niż się na ogół sądzi.
Zwróć uwagę na str. 128, w jak znacznym stopniu historia ta odzwierciedla zasady, które opanowałeś już dzięki książce MYŚL I BOGAĆ SIĘ.
Co według ciebie oznacza słowo decyzja? Czy umiesz podjąć decyzję dojrzewającą w tobie? Czy umiesz rozpoznać decyzję dojrzewającą w innych? Czy jesteś w stanie dostrzec i zapamiętać wnioski wynikające z obserwacji innych ludzi równie dokładnie jak wnioski wyprowadzone przez samego siebie?
Sporządź na kartce listę dziesięciu osób, które znasz, a które są albo zdecydowane w działaniu, albo zupełnie niezdolne do podjęcia decyzji: Nazwisko-Zdecydowany-Niezdecydowany-Człowiek sukcesu-Nieudacznik
1
2
3
4
5
6
7
8
9.
10.
Po sporządzeniu tej listy sprawdź dokładnie każdą z umieszczonych na niej osób pod kątem jej życiowego sukcesu lub niepowodzenia. Stosuj te określenia w sposób dostosowany do konkretnej sytuacji danego człowieka; szczęśliwa pani domu może być człowiekiem sukcesu, podczas gdy człowiek zarabiający w ciągu dnia więcej niż ona wydaje w ciągu roku, może nie być wcale człowiekiem sukcesu.
Przekonasz się z tej listy, jak często ZDECYDOWANIE wiąże się z SUKCESEM. I wcale nie musiałeś „pomagać” temu związkowi! Tak się to układa w życiu!
A teraz wypisz sobie Wnioski pod rozwagę - twoje własne i doktora Hilla - przeformułuj je w pytania pod własnym adresem - tak jak to czyniłeś poprzednio.
Wbij sobie głęboko w pamięć tę oto kluczową myśl: Każdy wielki człowiek znalazł swą moc w sobie.
181
Jesteś już gotów, weź książkę do ręki i...
Przeczytaj Ósmy krok do bogactwa: Wytrwałość, str. 137.
Przepatrz główne punkty tego rozdziału, aż po ostatni akapit na str. 151.
Spostrzeżesz, że wytrwałość i zdecydowanie idą ręka w rękę; decyzja jest wewnętrznie słaba, jeśli decydentowi brakuje wytrwałości w jej realizowaniu, także i w momencie, w którym nabiera pewności, że się pomylił; ale nawet i wtedy umysł ludzki jest dość silny, by podjąć nowe, jasne i zdecydowane postanowienie.
Kilkakrotnie w trakcie lektury książki MYŚL I BOGAĆ SIĘ spotkałeś się z terminem świadomość pieniądza. Pamiętaj, że pieniądze lgną do tych, których myśl jest na nie nastawiona, a ubóstwo dotyka tych, którzy mu się poddają. Również świadomość ubóstwa rozwija się bez świadomego stosowania zwyczajów mu sprzyjających. Zapamiętaj też na zawsze: rządzi tobą PODŚWIADOMOŚĆ; twoja świadomość jest tylko zręcznym agentem na usługach twego „szefa” - podświadomości, ale możesz świadomie przekazywać polecenia twemu podświadomemu myśleniu, tak aby je przyjęło i nimi właśnie się żywiło.